KOKU TESPİTİ

Koku tespiti en çok tuvalet ve banyolardan kaynaklanır, çoğu zamanda apartman boşluklarından gelebilmektedir. Kötü kokular, evlerde sadece nahoş koku oluşturması dışında sağlığı etkileyecek düzeyde etkide oluşturabilir. Solunan bu kokular ileride yakalabilecek en kötü hastalıkları beraberinde getirir.Bu tür pis kokuların hatta lağım kokularının uzak tutulması, yok edilmesi için öncelikle tespit edilmesi, nereden geldiğinin bulunması, geldiği yerde ki arızanın tespiti ve onarımı çözümü için izlenecek en önemli yoldur.

Neden Tuvalet, Banyo ve Lavabo gibi Alanlardan Kötü Koku Gelir ?

Yanlış bağlanmış tesisat boruları
Alaturka tuvalet taşı kenarlarında oluşan boşluk sebebiyle
Bağlantı ekipmanlarında kırılma, çatlama oluşması
Gider hatlarındaki bazı boruların yerinden çıkması
Balkon su giderinde yani yer süzgeçlerinde yetersiz su bulunması
Klozet es borusunun yanlış bağlantısından oluşan kokular
Lavabo es borularının yanlış bağlanmasından ötürü oluşan kokular
Atık su tesisatı tıkanmasından sebep oluşan kokular
Gider hatlarında çökme dediğimiz, tesisat hattının aktif olarak çalışmaması
Yer süzgeçlerinde yeteri kadar su bulunmaması
Kanalizasyon tıkanıklığı sebebiyle oluşan kokular dan meydana gelmektedir.
Tufan tesisat firmamız, kötü kokulara maruz kalan alanlarda, kokunun tespiti için cihazlar kullanır, bu cihazlar sayesinde kokuyu oluşturan bölgenin tespiti için herhangi bir kırma dökme gibi bir işlem yapılmaz.

Koku tespit cihazları kokunun birden fazla yerden gelmesi durumunda tek tek noktasal çözüm oluşturur. Kokular bilindiği gibi görünmez ancak cihazlarımız sayesinde kokunun bulunabilmesi için kokunun oluşturduğu gazları görünür hale getirerek, tespit ederiz.

kokutespiti
Koku tespit çalışmaları sona erdiğinde, yani kokunun nereden kaynaklandığını buludğumuzda, onarım ekibimiz kokuya sebep olan alanda ufak çaplı operasyon yaparlar, örneğin bir pimaş borusu çatlağından oluşan bir kokuysa pimaş borularını değiştirebiliriz, yada tuvalet taşlarının arasından gelen bir kokuysa, tuvalet taşı kenarlarında bir onarım gerçekleştiririz.Tufan tesisat firmamızı arayarak kötü kokulardan kurtulun, koku tespiti uzmanlarımız, tertemiz üniformaları ve profesyonel ekipman ve cihazları ile sizlere çözümler üretir. Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerinde koku tespit çalışması yapmaktadır. Sizde tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlarda kötü kokulara maruz kalıyorsanız bizi arayarak bu sorundan kurtulun.