Bursa Su Kaçağı Tespiti ve Çözümü

Su Kaçağı Tespiti problemleri çoğunlukla, tesisatlarınızda ki kırık, patlak ve çatlayan borulardan kaynaklanır. Ev ve iş yerinizde ki su tesisatlarınızın yapımı veya tamiratı sırasında ki uygulama hatalarından da kaynaklanan su sızıntıları vaktinde tespit edilip onarılmazsa, su baskını, parke ve duvarlarda bozulmalara ve kokuya yol açar.Modern Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Bursa su kaçağı tespitini kameralı cihazlarla yapıyoruz ve su kaçağı bulma işlemi yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. Ev, daire, dükkan, kafe, mağaza, dükkan, okul, Alışveriş merkezi, hastane gibi tüm alanlarda termal cihazlarla su kaçaklarını buluyoruz, su kaçağı olan yerde kırma yada kazma işlemi yapılmadan su kaçağının yeri kısa sürede bulunur. Su kaçağı tespiti için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Su kaçağı Tespitinde Tadilat Oluyor mu?

Su kaçakları akustik dinleme cihazları, termal kamera, kameralı görüntüleme cihazlarıyla tespit edilmektedir. Tespit işleminde daireye gelen tüm su boru hatları kontrol edilerek su hatlarında bir sızıntı, çatlat, patlamış su borusu var mı kontrolü sağlanır. Su kaçağı tespiti işleminde bulunan arızalı alan işaretlenir, müşterinin isteğine göre sadece ufak bir alan kırılarak onarımı sağlanır.

Kırılan genellikle tek fayanslık bir alan kadar yer kaplamaktadır. Kırılan alan onarımı yapıldıktan sonra tekrardan orjinal hali gibi kapatılarak tespit ve onarım işlemi tamamlanmış olur.

Kırmadan Su Kaçağı Ne Şekilde Bulunur?

Tufan tesisat bünyesinde çalışmakta olan ekip arkadaşlarımız, kaçak tespit konusunda uzun senelerden beri firmamız da tecrübe kazanmış uzmanlardan oluşmaktadır. Su kaçakları bulunmasında kullanılan cihazlar,

  1. Akustik dinleme cihazları
  2. Kameralı boru çatlağı bulan cihazlar
  3. Termal ısıya göre çalışan cihazlar
  4. Nem ölçer cihazlar kullanılmaktadır.
  5. Bu cihazlar su kaçaklarının yerini bulmada yardımcı olan profesyonel kaçak su bulma ekipmanlarıdır. Her tesisat firmasında bulunmayan yalnızca profesyonel hizmet sunan firmaların harcadığı cihazlardır.

Su Kaçağı Hangi Cihazlarla Bulunmaktadır?

Akustik dinleme cihazları ile su kaçağı bulma:

Temiz su dediğimiz, çeşmeden akan suların herhangi bir kaçağı söz konusu olduğunda akustik dinleme cihazları sayesinde adım adım dinleme yöntemi ile bütün tesisat borularının geçtiği alanlar tek tek dinlenerek su kaçağı bulunur.

Nem ölçme cihazları ile su kaçak tespiti:

Üzerindeki ekran sayesinde nemli olan alanların nem yoğunluğunu tespit etmesiyle olası su kaçaklarını bulmayı amaçlayan bir cihazdır.

Kameralı boru içi görüntüleme cihazları ile su kaçağı bulma

Temiz suyun dışında, pis su tesisatı için kullanılan boru ve pimaşların kameralı cihazlarla görüntülenerek bulunmasını sağlamakta olan profesyonel cihazlardır. Tuvalet, lavabo ve diğer gider hatları tek tek görüntülerek su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir.

Termal kamera ile su kaçağı tespiti

Sıcak su tesisatında bir kaçak biliniyorsa, termal cihazlar ile bu tür kaçaklar üzerindeki ısı bir göstergesi sayesinde kolaylıkla bulunmaktadır.